Prieš kurį laiką gyriausi bandanti sumažinti buteliukų, įprastai laikomų vonioje, kiekį. Ir kaip tai man pavyko? O pavyko visai neblogai. Aišku, tai nuolat besitęsiantis procesas, bet rezultatai jau matyti. O šis įrašas - tai kažkas panašaus į ataskaitą.

ODA. Aliejai. Dabar turiu ir naudoju kokoso, sviestmedžio, arganų, alyvuogių, kviečių gemalų, abrikosų kauliukų, sezamų, avokadų, migdolų, vynuogių kauliukų ir makadamijos riešutų aliejus. Daugoka, ar ne? Šiek tiek buvau praradusi saiką apsipirkinėdama. Bet tikrai nei vieno nereikės išmesti. Tik kitą kartą jau nepirksiu sviestmedžio (kambario temperatūroje labai kietas ir sunkiai besitepantis. Geriau tinka naudoti mišinyje su kitais aliejais), arganų (brangus, bet nepajutau jokio ypatingo jo poveikio), sezamų ir vynuogių kauliukų (nieko išskirtinio). Užtat labai patiko kviečių gemalų aliejus - gerai įsigeriantis ir mano odai patinkantis. Tik trūkumas - turi silpną specifinį kvapą. Bei abrikosų kauliukų taip pat pasirodė ypatingas - tirštas, sodrus, bekvapis, malonus naudoti.

Dar tiek veido, tiek kūno odai naudoju Physiogel kremą. Vieną arba tiesiog delne sumaišytą su kuriuo nors iš aliejų.

PLAUKAI. Švelnus ekologiškas šampūnas ir neekologiškas, jau seniai turimas plaukų balzamas, papildomas natūraliais ingredientais iš virtuvės. Plaukus plaunu kas trečią ar ketvirtą dieną. Ir manau, kad dažniau reikia nebent norint išskalauti formavimo priemonių likučius. O riebaluoti plaukai - tai daugiau netinkamos plaukų priežiūros požymis, o ne kad tokie yra iš prigimties.

Tai kaip aš tai darau. Pasigaminu plaukų kaukę - šaukštelis cinamono (kad gerintų galvos odos kraujotaką), šaukštelis medaus (kad maitintų, puoselėtų bei švelniai šviesintų), šlakelis kurio nors aliejaus ar jų mišinys, kartais kiaušinis (kai nusprendžiu, kad mieliau panaudočiau jį išoriškai, o ne į vidų) ir truputis plaukų balzamo (masė tada būna homogeniškesnė ir lengviau paskirstoma ant plaukų). Užtepusi dar užsidedu plastikinę kepuraitę bei apsivynioju rankšluosčiu. Taip pabūnu, kol nusibosta, tada išplaunu su šampūnu. Ir nuo tokios priežiūros plaukai blizga, yra vešlūs ir turi potencialą daugintis - dar niekada mano galva neturėjo tiek plaukų-kūdikių.

O kartais vietoj aliejaus įdedu šaukštelį sodos - tada tik viską išskalauju be jokio šampūno.

Dar retkarčiais plaukus skalauju žolelių užpilais - dabar dažniausiai dilgėlių arba ajerų. Ir kartais apipurškiu praskiestomis citrinos sultimis. Man šiuo metu tai kone stebuklinga priemonė - naikina pleiskanas, suteikia blizgesio, sustandina plaukus bei šviesina.

ŠVEITIKLIS. Cukrus su aliejumi. Neišradau nieko geresnio.

PRAUSIKLIS. Dabar - tai muilas su Negyvosios jūros druska. Ir dantų pasta, aišku.

KAS DAR? Ir tai beveik viskas. Dar turiu rankų kremą (likęs iš senesnių laikų), veido prausiklį (senas taip pat, naudoju nuplauti makijažui, retai, nes retai dažausi), Vitella kremą (su šlapalu ir pantenoliu - jei atsiranda rimtesnių odos problemų), Traumeel tepalą (mėlynės, spuogeliai, žaizdelės, kartais rimtesnės traumos), THAI akmenuką (prakaito kvapui naikinti) ir nenuplaunamą plaukų balzamą (čia jei skubiai tektų išsiplauti galvą).

Ir tai viskas.

Patiko (0)

Rodyk draugams